ד"ר מיכל זיידיס
 
מתמחה בטיפול קצר, יצירתי וממוקד בפתרון בעיות בקשר הזוגי ו/או המיני
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
גישתי הטיפולית
 
 
 

גישתי הטיפולית

 
 
 
 

דגש על פתרון בעיות כאן ועכשיו ועל הצלחה

 
השאלה החשובה אינה "למה?", אלא "מה הפתרון ואיך אפשר להשיג שינוי והצלחה עכשיו?". הצלחה מחזקת את הביטחון העצמי ואת הנטייה לאמץ דפוסים חדשים.
 

תפקיד הטיפול: לתת למטופל כלים שיסייעו לפתרון הבעיה

 
הבעיה נמשכת משום שהמטופל משתמש שוב ושוב בכלים לא יעילים כמו: הכחשת הבעיה, האשמה וביקורת על עצמו או על בן/בת הזוג, הגברת הלחצים והחרדות, אי-עשייה, ציפייה פסיבית שהשינוי יקרה וכדומה. בטיפול לומדים איך לבנות תקשורת אמפטית ולא תוקפנית, להוריד לחצים וחרדות, ליצור הרגלים טובים, לחשוב יצירתית, להגדיר את הבעיה כך שתוביל לפתרון ועוד.
 
 

שינוי התנהגות דורש תרגול והתנסות

 
הטיפול שלי כולל התנסות ותרגול גם בקליניקה (תרגול תקשורת מקרבת בעיקר) וגם בבית. התרגול המיני נעשה רק בבית המטופלים (שיעורי בית) לפי ההנחיות שנתתי להם בפגישה.
 

טיפול יצירתי

 
כדי לשנות ולצאת מהתקיעות, צריך לעשות משהו אחר. בטיפול שלי עושים משהו אחר! כשעושים משהו אחר, צצים פתרונות חלופיים ותובנות אחרות. מספיק שינוי קטנטן בהתנהגות שלכם, בכדי לגרום לשינוי גדול ביחסים, באווירה ובהרגשה.
 
 
 
מטפלת זוגית בפתח תקווה
 
 
 
 

טיפול קצר מועד (יחסית לטיפול פסיכולוגי)

 
רוב הזוגות תוהים: "איך התגלגלנו למצב הזה ולמלחמה הזאת? איך נתקענו בפינה הזאת? הרי אנחנו אוהבים". כדי להפסיק את הגלגול ולצאת מהפינה הזו, די לפעמים בתזוזה קטנה ובשינוי קטן בתובנה או בהתנהגות. אלה קורים לפעמים אפילו בפגישה הראשונה.
 

טיפול זוגי

 
בעיה זוגית או מינית נוצרת ומתקבעת בזכות שיתוף פעולה של שני בני הזוג. בריב יש אחד ששופך את הנפט, ושני שמדליק את הגפרור. אין אחד שצודק ואחד שטועה, אלא שניים שטועים ושניים שצודקים (מנקודת מבטם). טיפול זוגי הוא הדרך הנכונה לטיפול בבעיות זוגיות או מיניות.

טיפול זוגי הוא גם חסכוני – 1+1 באותו המחיר. הוא עולה כמו טיפול יחידני, אבל יעיל הרבה יותר. טיפול יחידני עדיף כמובן על אי-טיפול. כשאחד מבני הזוג ישנה התנהגותו, יחול שינוי גם אצל בן זוגו.
 

המטופל הוא המומחה הטוב ביותר לעצמו

 
המטופל מכיר את עצמו הרבה יותר טוב ממני, אני מאפשרת לו לבדוק פתרונות שונים ולבחור את מה שהכי מתאים לו.

צרו איתי קשר לקבלת מידע נוסף ו/או לקביעת תור לטיפול: 072-2593491.

שלכם,
ד"ר מיכל זיידיס