ד"ר מיכל זיידיס
 
מתמחה בטיפול קצר, יצירתי וממוקד בפתרון בעיות בקשר הזוגי ו/או המיני
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעיות במיניות ופתרונן
 
 
 

בעיות זוגיות ופתרונן

 
 
 
 
אי הסכמות, ריבים, ביקורת, תקשורת לקויה, תחושת עלבון, בדידות ועוד – כל אלה קורים מדי פעם גם במשפחות הכי טובות. השאלה אינה האם אתם רבים, אלא איך אתם רבים ומה התוצאה של אותם ריבים.

רוב הריבים מאופיינים בתופעת כדור השלג, שמתחיל בטיפה קטנה וככל שמתגלגל הופך לגוש ענק. אם הריב הפך לגוש, ואינכם מצליחים להמיסו, זה סימן שאתם עושים משהו שגורם לטיפה הזאת לגדול ולגדול ולא להימס. מה שמשמר את הגוש הזה הוא התקשורת המתקיפה. הפלא הוא שמה שיכול להמיס את הגוש הזה הוא גם תקשורת, אבל אחת אחרת – מקרבת.
 

כמה דברים שחשוב לדעת על זוגיות:

 
 
  • ההיפך מאהבה זה לא שנאה, אלא אדישות. אם אתם רבים, כועסים או נעלבים, סימן שיש לכם רגש חזק כלפי בני זוגכם, שכרגע אולי נראה כשנאה אבל למעשה הוא אהבה. האהובים עלינו ביותר הם אלה שמתסכלים אותנו ביותר.
  • הבעיה אינה בזה שאתם שונים או לא מתאימים. לרוב אנחנו בוחרים בכוונה במישהו שונה מאיתנו. הפרדוקס הוא שאנחנו בוחרים בן זוג בגלל שהוא שונה מאיתנו, ואחר כך מתוסכלים מזה שהוא שונה ונלחמים בכל כוחנו כדי להפכו לדומה לנו. בטיפול לומדים להעריך את השוני הזה ולהבין את תרומתו.
  • תסכול מוליד תוקפנות והוא חלק בלתי נפרד מחיינו. כשאנו מתוסכלים, אנחנו מגיבים בתוקפנות כלפי הקרובים לנו. הנתקף משיב לנו בתוקפנות או בבריחה, מה שמגביר את תסכולנו ואת תוקפנותנו. כך נוצר מעגל קסמים של מלחמה שהולך ומתעצם. בטיפול אנחנו לומדים להיות אמפתיים לתסכול של בן הזוג ולעצור את מעגל הקסמים המלחמתי.
  • התוקפנות יכולה להופיע בהרבה תלבושות, וחלקן כלל לא נראות כתוקפנות. לדוגמה: שתיקה, הימנעות, שכחת יום הולדת וגם הומור – זוהי תוקפנות פסיבית שפוגעת לא פחות וקשה יותר להתמודד איתה. בטיפול אנחנו לומדים לזהות את התוקפנות שלנו.
  • כשיש בעיות בזוגיות אין צדיק ורשע. קיים מצב בו שניכם צודקים (כל אחד מנקודת ראותו) ושניכם טועים בו-זמנית. המטפל אינו שופט ואינו מביע עמדה לגבי מי צודק. בטיפול שניכם בניו ושניכם לומדים לראות את החלק הצודק, הכאב והקושי אצל הצד שני.
 
 
 
מטפלת זוגית במרכז
 
 
 
 

טיפול בבעיות בזוגיות:

 
  • תקשורת מקרבת במקום תוקפנית – בטיפול הזוגי אני מלמדת תקשורת אחרת, שמקרבת וגורמת להבנה ולשיתוף פעולה, במקום תקשורת מאשימה ומבקרת. התקשורת המקרבת היא כלי מרכזי בטיפול בבעיות בזוגיות. המרכיב המרכזי בתקשורת מקרבת הוא אמפתיה, משמע היכולת לשים את עצמנו בנעליו של השני.
  • יצירתיות ומציאת פתרונות אחרים – בעיות נמשכות ולא נפתרות, כי אנחנו נוטים לעשות עוד מאותו הדבר, שלא עובד. אני מאפשרת לכם, בדרך משעשעת ומרתקת, לראות דברים אחרת ולגלות פתרונות חדשים שאולי כן יעבדו.
  • טיפול זוגי – בעיות בזוגיות פותרים ביחד. זו הדרך העדיפה, אך לא הבלעדית.
  • טיפול קצר – רוב הבעיות והמשברים בזוגיות מתוארים כהיתקעות בפינה וכהיסחפות, ולא כאיזה מום. לפעמים מספיקים תזוזה קלה ושינוי קל בזווית, כדי שאפשר יהיה לעבור למסלול אחר של הבנה ושיתוף פעולה.
 

חווים בעיות בזוגיות? צרו איתי קשר ויחד נמצא את הפתרון:
072-2593491.


שלכם,
ד"ר מיכל זיידיס